Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie Szczecin

Nabór na stanowisko Pracownika Socjalnego

 

DYREKTOR MIEJSKIEGO OŚRODKA POMOCY RODZINIE W SZCZECINIE

OGŁASZA NABÓR NA

 

STANOWISKO PRACOWNIKA SOCJALNEGO

 

W MIEJSKIM OŚRODKU POMOCY RODZINIE W SZCZECINIE

ul. Gen. Wł. Sikorskiego 3, 70-323 SZCZECIN

 

Wolne stanowisko : Pracownik Socjalny.

 1. Informacje o umowie: umowa na czas zastępstwa z ewentualną możliwością przejścia na umowę na czas określony na okres 6 miesięcy, a następnie na czas  nieokreślony.

Dodatkowo każdy pracownik zatrudniony w pełnym wymiarze czasu pracy, do którego podstawowych obowiązków należy świadczenie pracy socjalnej w środowisku, w tym przeprowadzanie rodzinnych wywiadów środowiskowych poza siedzibą jednostki, przysługuje:

 • wypłacany co miesiąc dodatek do wynagrodzenia w wysokości 250 zł
 • dodatkowy urlop wypoczynkowy w wymiarze 10 dni roboczych raz na dwa lata po    przepracowaniu nieprzerwanie i faktycznie  co najmniej 5 lat,
 • ekwiwalent pieniężny za pranie, naprawę i konserwację odzieży roboczej w wysokości 840 złotych rocznie,
 • możliwość współpracy przy realizacji projektów unijnych.

 

2.    Wymagania kwalifikacyjne

Do wykonywania zawodu pracownika socjalnego uprawniona jest osoba, która posiada wykształcenie zgodnie z ustawą o pomocy społecznej tj.:

 1. dyplom uzyskania tytułu zawodowego w zawodzie pracownik socjalny, lub
 2. dyplom ukończenia kolegium pracowników służb społecznych, lub
 3. dyplom wyższej szkoły o kierunku praca socjalna, albo
 4. ukończone przed dniem 01.05.2004 r. studia wyższe na kierunkach: pedagogika, psychologia, politologia, politologia i  nauki społeczne, socjologia, albo
 5. ukończone studia wyższe o specjalności praca socjalna na kierunkach:  pedagogika, politologia, polityka społeczna, psychologia, socjologia,   nauki o rodzinie, (studia ukończone przed 01.01.2008 r. lub kontynuowane 01.01.2008 r.) albo
 6. ukończone do dnia 31.10.2007 roku studia wyższe magisterskie na kierunkach: pedagogika, psychologia, politologia, socjologia albo
 7. rozpoczęte przed dniem 01.05.2004 r. i ukończone studia wyższe licencyjne lub wyższe magisterskie na kierunkach: pedagogika, psychologia, politologia lub socjologia.
 8. ukończone do dnia 31 grudnia 2013 r. studia wyższe o specjalności przygotowującej do zawodu pracownika socjalnego na jednym z kierunków: pedagogika, pedagogika specjalna, politologia, polityka społeczna, psychologia, socjologia, nauki o rodzinie. Specjalność przygotowująca do zawodu pracownika socjalnego była realizowana począwszy od roku akademickiego 2008/2009. Warunkiem  uznania  uprawnień do wykonywania zawodu  pracownika  socjalnego - jest zrealizowanie w toku nauki wymaganej liczby 330 godzin przedmiotów oraz odbycie 240 godzin praktyk zawodowych w zakresie wskazanym rozporządzeniem.

 

 

3.    Osoby zainteresowane pracą na stanowisku pracownika socjalnego mogą składać oferty pracy: CV, list motywacyjny, kopie dyplomu uprawniającego do wykonywania zawodu pracownika socjalnego w formie:

 

 

Telefon: 091 48 57 545, 091 48 57 533

 

Link do strony wyjaśniającej kwalifikacje pracownika socjalnego:

http://www.mpips.gov.pl/pomoc-spoleczna/interpretacje-wybranych-przepisow/kwalifikacje-pracownika-socjalnego/

 

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Anna Woźniakowska - Dziadosz 21-06-2017 09:54
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 21-06-2017
Ostatnia aktualizacja: - 21-06-2017 09:54